Project name:

NAPRAWIACZE. Zmieniamy przestrzeń wokół siebie.

Project description:

DSC03004.JPG

Czwarty i ostatni cykl warsztatów miał na celu zmianę istniejącej przestrzeni poprzez drobne interwencje. Warsztaty rozpoczęły się od znalezienie w okolicy miejsca, które się nie sprawdza, któremu czegoś brakuje, które nie funkcjonuje. Zastanawialiśmy się wspólnie w jaki sposób można to zmienić. Wykorzystując wiedzę zdobytą na poprzednich zajęciach uczestnicy warsztatów wspólnie zdecydowali czego w tych miejscach brakuje, jakie są funkcje tego miejsca do podkreślenia, w jaki sposób można pomóc tej przestrzeni.

Młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 40 z Oddziałami Integracyjnymi im. Mieszka I postanowiła zainterweniować na pustym skwerze przy ulicy Garbary, na tyłach Klasztoru Jezuitów. Jest tam pozostałość po klombach w postaci betonowych murków wyznaczających ich teren. Jest to nieuczęszczane, zapomniane miejsce. Dzieci postanowiły przywrócić klomby do życia. Zasadziły tam kwiaty, postaci z bajek, zwierzęta. Miejsce, które kiedyś było ogrodem, stało się nim na nowo.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 66 im. M. Skłodowskiej-Curie na ulicy Krakowskiej, skupili się na miejscu znajdującym się bezpośrednio przed budynkiem ich szkoły. Zielony skwer obecnie służy do skracania sobie drogi oraz jako toaleta dla psów. Uczestnicy warsztatów mieli za zadanie rozrysować widok z góry i z boku danej przestrzeni, zwymiarować ją i zaplanować dla niej aranżację.

W Szkole Podstawowej nr 82 im. Księcia Przemysła I powstała lodziarnia z kranem do mycia rąk, śmietnikiem oraz stolikiem z ławkami. Sprototypowany został budynek lodziarni.

Zobacz zdjęcia z:

SP 40 I / SP 40 II / SP 82